PALMARES SENSEI CAMELIA VALCEANU – 3 DAN – MAESTRU EMERIT AL SPORTULUI

Sinteza rezultatelor (la data de 01.11.2016):

Titlu de “Maestru Emerit al Sportului

15 medalii de aur, 8 medalii de argint si 3 medalii de bronz la Campionatul Mondial;

33 medalii de aur, 12 medalii de argint şi 5 medalii de bronz la Campionatul European;

Cupa Europeana pentru Cei mai Buni 8 Sportivi ai Europei, Polonia, Stara Wies

3 medalii de aur la alte competiţii internaţionale;

69 medalii de aur, 38 medalii de argint, 21 medalii de bronz la Campionatul Naţional şi Cupa României;

39 locuri I, 9 locuri II şi 8 locuri III la campionatele interne la care nu s-au acordat medalii;

1 cupă pentru locul I la Campionatul Municipal

14 titluri de „Cel mai bun sportiv al clubului” în anii 2001 – 2014

1 loc I şi 1 loc II la „Cupa Campionilor”

Diploma de onoare a anului 2010 pentru juniori din partea Casei Regale

Licenţă instructor karate

 

 

PALMARES

Camelia Mihaela Diana VÂLCEANU

Centura neagra 3 DAN

  

Anul 2000:

– locul II (EN-BU) şi III (KATA) la faza pe Ţara Românească – Piteşti

– 2 locuri II (KATA şi EN-BU) la Finala Campionatului Naţional – Zalău

– locul I (KATA) şi locul II (JIYU IPPON KUMITE) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL PENTRU COPII ŞI TINERET – PRAGA – noiembrie

locul I (EN-BU) la Campionatul Naţional de Karate – Fudokan copii, juniori şi tineret – Dej

Anul 2001:

– 2 locuri I (KATA şi EN-BU) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional copii, juniori şi tineret – Zona Ţara Românească – Slatina – martie

– locul II (KATA) şi III (EN-BU) la Finala Campionatului Naţional de Karate Tradiţional copii, juniori şi tineret – Iaşi

– locul IV (EN-BU) la Campionatul Naţional de Fudokan – Oradea 2001

2 locuri I (KATA, JIYU IPPON KUMITE) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL PENTRU COPII ŞI TINERET – PRAGA – decembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2001

 

Anul 2002:

– 2 locuri I la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional copii, juniori şi tineret – Zona Ţara Românească – Piteşti, martie

– locul I (EN-BU) şi locul II (KATA) la Finala Campionatului Naţional de Karate Tradiţional copii, juniori şi tineret – Brăila

– locul I la Trofeul Topolino – Ferrara, Italia

2 locuri I (KATA, EN-BU mixt) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL PENTRU COPII ŞI TINERET – ORADEA – decembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2002

Anul 2003:

– locul I (EN-BU) şi locul II (KATA) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional copii, juniori şi tineret – Zona Ţara Românească – Slatina – aprilie

– locul II (KATA) la Finala Campionatului Naţional de Karate Tradiţional copii, juniori şi tineret – Odorheiu Secuiesc, mai

2 locuri I (KATA, EN-BU mixt) la CAMPIONATELE INTERNAŢIONALE ALE CIPRULUI, Limassol, octombrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2003

Anul 2004:

– 2 locuri I (EN-BU, JIYU IPPON KUMITE) şi un loc III (KATA) la faza pe Ţara Românească – Constanţa, aprilie

– locul I (EN-BU) la Finala Campionatului Naţional de Karate Tradiţional copii, juniori şi tineret – Dej, mai

– locul I (KATA) şi locul II (EN-BU) la Campionatul Naţional de Fudokan – Oradea

2 locuri I (KATA echipe, EN-BU mixt) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL PENTRU COPII, TINERET ŞI SENIORI – PRAGA – noiembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2004

Anul 2005:

– 2 locuri I (KUMITE şi KATA) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional copii – Zona Ţara Românească – Ploieşti – iunie

– 1 loc II (ENBU mixt) şi 1 loc I (KATA echipe) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional cadeţi, juniori, tineret şi seniori – Zona Ţara Românească – Ploieşti – martie

– locul II (KATA echipe) la Campionatul Naţional de Fudokan – Hunedoara aprilie

– locul II (KATA echipe) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional cadeţi, juniori, tineret şi seniori – Galaţi – aprilie

locul I (KATA) şi locul III (KUMITE) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL PENTRU COPII, CADEŢI, TINERET ŞI SENIORI – BELGRAD – mai

– locul I (KATA) şi locul III (KUMITE) la Campionatul Naţional de Fudokan – Oradea

locul I (KATA) şi locul V (KUMITE) la CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE – Ligniano Sabiadoro – ITALIA – noiembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2005

Anul 2006:

– 3 locuri I (KATA individual, KATA echipe, KUMITE individual) şi locul II (Fukugo) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional cadeţi, juniori, tineret şi seniori – Zona Ţara Românească – Ploieşti – aprilie

– locul I (KATA echipe) şi locul III (KUMITE individual) la Campionatul Naţional de Fudokan – Hunedoara aprilie

– 3 locuri I (KATA, KUMITE, FUKUGO individual) şi locul II (KATA echipe) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional cadeţi, juniori, tineret şi seniori – Bucureşti – mai

– locul I la Campionatul Municipal,  Bucureşti – mai

– 3 locuri I (KATA, FUKUGO individual, KATA echipe) şi locul II (KUMITE individual) la Cupa României – Ploieşti – septembrie

locul I (KATA echipe), 2 locuri II (KATA individual, FUKUGO individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL PENTRU COPII, CADEŢI, JUNIORI, TINERET ŞI SENIORI – Benevento–ITALIA

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2006

Anul 2007

– 3 locuri I (KATA individual, KUMITE individual, ENBU mixt), locul III (KATA echipe) la faza pe Ţara Românească – Ploieşti – februarie

– locul I (KUMITE individual), locul II (KATA  indiviual), 3 locuri III (FUKUGO individual, KATA echipe, ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Fudokan – Galati, martie

locul I (KATA echipe) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE FUDOKAN PENTRU COPII, CADEŢI, JUNIORI, TINERET ŞI SENIORI – Tatarstan–RUSIA – aprilie

– locul I (KUMITE individual), 3 locuri II (KATA  indiviual, FUKUGO individual, KATA echipe), locul III (ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional cadeţi, juniori, tineret şi seniori – Arad – mai

– 2 locuri I (KATA echipe, ENBU mixt), 2 locuri II (KATA individual, KUMITE individual) la Cupa României – Ploieşti – septembrie

2 locuri I (KATA individual, KUMITE individual), 2 locuri II (FUKUGO individual, KATA echipe) la CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE – Polonia

– locul I la „Trofeul Campionilor” – Bucureşti, decembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2007

Anul 2008:

– locul I (KATA echipe feminin – tineret), 2 locuri III (KATA individual şi KUMITE individual), locul IV (ENBU mixt) la faza pe Ţara Românească – Eforie Nord – martie

– 2 locuri I (KATA echipe feminin – tineret, FUKUGO individual), locul III (KATA individual), locul IV (ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Fudokan – Iasi – aprilie

– 2 locuri I (KATA echipe feminin – tineret, KUMITE individual), locul II (KATA individual) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional cadeţi, juniori, tineret şi seniori – Slatina – mai

– Stagiu tehnic – Sensei Dan Stuparu – Olimp

– 3 locuri I (KATA individual, FUKUGO individual, KATA echipe feminin – tineret), un loc II (KUMITE individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE FUDOKAN PENTRU COPII, CADEŢI, JUNIORI, TINERET ŞI SENIORI – PRAGA – noiembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2008

 

Anul 2009:

– 2 locuri I (KATA echipe feminin – tineret, FUKUGO individual), 2 locuri III (KATA individual şi KUMITE individual), locul IV (ENBU mixt) la faza pe Ţara Românească – Ploieşti – martie

– 2 locuri I (KATA individual şi KATA echipe feminin – tineret), locul II (FUKUGO individual) la Campionatul Naţional de Fudokan – Iasi- martie

– 2 locuri I (KATA individual şi KATA echipe feminin – tineret), locul II (KUMITE individual), locul IV (ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional cadeţi, juniori, tineret şi seniori – Oradea – aprilie

 – 2 locuri I (KATA individual, KATA echipe feminin – tineret), locul II (FUKUGO individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE FUDOKAN PENTRU COPII, CADEŢI, JUNIORI, TINERET ŞI SENIORI – POLONIA – mai

– 3 locuri I (KATA individual, FUKUGO individual, KATA echipe), locul II (ENBU mixt), locul III (KUMITE individual) la Cupa României – Ploieşti, septembrie

locul I (KATA individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL – SHOTOKAN – Italia, octombrie

– locul II la „Cupa Campionilor” – Bucureşti, decembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2009

Anul 2010

  • 4 locuri I (KATA individual, FUKUGO individual, KATA echipe, ENBU mixt), locul II (KUMITE individual) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional faza pe Ţara Românească – Eforie Nord – februarie,
  • 4 locuri I (KATA individual, FUKUGO individual, KATA echipe, KUMITE echipe), 2 locuri II (KUMITE individual, KOGO KUMITE individual) la CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN – Belgrad, martie
  • 2 locuri I (KATA individual, KUMITE individual), 2 locuri II (FUKUGO individual, KATA echipe), locul III (ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional FUDOKAN – Iaşi, martie,
  • 2 locuri I (KATA individual, FUKUGO individual), locul II (KATA echipe), locul III (ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional – Bucureşti, aprilie,
  • Diploma de onoare a anului 2010 pentru juniori din partea Casei Regale a României, mai 2010
  • 2 locuri I (KATA individual, KATA echipe), locul II (FUKUGO individual) la Cupa României – Ploieşti, septembrie
  • 2 locuri I (KATA individual, KATA echipe), locul III (FUKUGO individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN – Limassol – CIPRU, noiembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2010

 

Anul 2011

– locul I (KUMITE individual), 4 locuri II (KATA individual, FUKUGO individual, KATA echipe – seniori, ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional faza pe Ţara Românească – Izvorani, februarie

– 2 locuri I (KATA individual, KUMITE individual), 2 locuri II (KATA echipe seniori, ENBU mixt), locul III (FUKUGO individual) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional FUDOKAN – Iaşi, aprilie,

– 2 locuri I (KATA individual, KUMITE individual), 2 locuri II (FUKUGO individual, ENBU mixt), locul III (KATA echipe seniori) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional – Oradea, mai,

3 locuri I (KATA individual, KUMITE individual, KATA echipe) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN, Belgrad, SERBIA, mai.

3 locuri I (KATA individual, KUMITE individual, KATA echipe seniori), 2 locuri II (FUKUGO individual, ENBU mixt) la Cupa României – Izvorani, septembrie

– locul I (KATA echipe) si locul II (ENBU mixt) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL – SHOTOKAN – Israel, noiembrie

  • 3 locuri I (KATA individual, KATA echipe, ENBU mixt), locul II (KUMITE echipe si un loc III (FUKUGO individual) la la CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN – Belgrad, decembrie
  • locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2011

 

Anul 2012

– 5 locuri I (KATA individual, KUMITE individual, FUKUGO individual, KATA echipe seniori, ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional faza pe Ţara Românească,  Izvorani, februarie

– 4 locuri I (KATA individual, KUMITE individual, KATA echipe seniori, ENBU mixt), locul II (FUKUGO individual) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional FUDOKAN – Brăila, aprilie

– 3 locuri I (KATA individual, ENBU mixt, KATA echipe seniori), 2 locuri II (KUMITE individual, FUKUGO individual) la Campionatul Naţional de Karate TRADIȚIONAL – Izvorani, mai

– 4 locuri I (KATA individual, ENBU mixt, KATA echipe seniori, KUMITE echipe), locul II (FUKUGO individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN, Spala, POLONIA, mai

– 5 locuri I (KUMITE individual, KATA individual, FUKUGO individual, KATA echipe seniori, ENBU mixt) la Cupa României, Izvorani, septembrie

locul I (KATA individual), locul III (ENBU mixt) la CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE – TRADIŢIONAL, Lodz, POLONIA, octombrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2012

 

Anul 2013

– 5 locuri I (KUMITE individual, KATA individual, FUKUGO individual, KATA echipe seniori, ENBU mixt) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional faza pe Ţara Românească,  Izvorani, martie

– 5 locuri I (KATA individual, KUMITE individual, KATA echipe seniori, ENBU mixt, FUKUGO individual) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional FUDOKAN, Brăila, aprilie

– 3 locuri I (KATA individual, ENBU mixt, KATA echipe seniori), locul III (KUMITE individual), locul II (FUKUGO individual) la Campionatul Naţional de Karate TRADIȚIONAL – Izvorani, aprilie

4 locuri I (KATA individual, ENBU mixt, KATA echipe seniori, KUMITE echipe), locul III (FUKUGO individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN, Caorle, Italia, mai

– 2 locuri I (KATA individual, ENBU mixt), 3 locuri II (FUKUGO individual, KATA echipe seniori, KUMITE echipe) la CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN, Praga, Cehia, decembrie

– locul II (ENBU mixt), locul III (KATA echipe seniori), 2 locuri V (KATA individual seniori, FUKUGO individual seniori) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE – TRADIŢIONAL, Belgrad, Serbia, decembrie

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2013

Anul 2014

 – 4 locuri I (KUMITE individual, KATA individual, FUKUGO individual, KATA echipe seniori) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional faza pe Ţara Românească,  Eforie Nord, martie

– locul I (KATA echipe), locul II (KATA individual), 2 locuri III (KUMITE individual, FUKUGO individual) la Campionatul Naţional de Karate TRADIȚIONAL – FUDOKAN Izvorani, aprilie

– 3 locuri I (KATA individual seniori, KATA echipe seniori, ENBU mixt), locul II (FUKUGO individual), locul III (KUMITE individual) la Campionatul Naţional de Karate TRADIȚIONAL – Brăila, septembrie

– locul I (KUMITE echipe), 3 locuri II (KATA individual, KUMITE individual, KATA echipe), locul III (FUKUGO individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN, Galati, mai

– locul I – „Cel mai bun sportiv al clubului” – anul 2014

 

Anul 2015

–  Licenţă instructor karate, Braşov, ianuarie

– 2 locuri I (KATA individual seniori, KATA echipe seniori), locul II (FUKUGO individual), locul III (KUMITE individual) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional faza pe Ţara Românească,  Eforie Nord, februarie

– 2 locuri I (KATA individual seniori, KATA echipe seniori), locul III (KUMITE individual) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional, Izvorani, martie

2 locuri I (KATA echipe, KUMITE echipe), locul II (KATA individual) la CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN, Napoli, Italia, martie

– 1 loc I (KATA individual seniori), 1 loc III (KUMITE individual) la Campionatul Naţional de Karate Tradiţional, Oradea, octombrie.

– 2 locuri I (KATA individual, KATA echipe seniori), 1 loc III (KUMITE echipe) la CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE TRADIŢIONAL – FUDOKAN, Serbia, Belgrad, decembrie.

 

Anul 2016

 –  Licenţă instructor karate, Braşov, ianuarie

– Cupa Europeana pentru Cei mai Buni 8 Sportivi ai Europei, Polonia, Stara Wies